Maraton rowerowy i wodociągi

włącz .

100 6616 SmallW Hali Pomp odbyła się konferencja prasowa organizatorów "Merida Mazovia MTB Marathon", cyklicznej imprezy rowerowej organizowanej w różnych miejscach w Polsce. Już niebawem 4 maja (sobota) w LPKiW "Myślęcinek" w rowerowym maratonie będą mogli wziąć udział mieszkańcy naszego regionu.

Szefem stowarzyszenia organizującego maratony jest znany kolarz Cezary Zamana, który tak mówił o idei przyświecającej imprezie :

"Moim marzeniem jest wykorzystanie zdobytej wiedzy dla spopularyzowania jazdy na rowerze. Rozwój kolarstwa, jako dyscypliny leży mi oczywiście na sercu, jednak moim głównym zadaniem jest promocja jazdy rowerem wśród amatorów. Chce zachęcić wszystkich do korzystania z roweru, jako środka komunikacji. Chcę pokazać, jak fantastycznie i zdrowo można spędzić wolny czas na rowerowym siodełku."

Miejska Spólka Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy jest partnertem "Merida Mazovia MTB Marathonu", a jej produkt: zdrowa, czysta i bezpieczna Woda bydgoska, będzie dostępny podczas imprezy. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył prezes MWiK Stanisław Drzewiecki i rzecznik prasowy MWiK Marek Jankowiak.

Zapisy chętnych do udziału w maratonie:

3 maja br., godz. 17.00 - 20.00 Muzeum Wodociągów ul. Gdańska 242

Więcej na temat maratonu na stronie: www.mazoviamtb.pl