TH2O - szlak na europejską miarę

nagroda Tourism Trends Awards 2016 - prezentacjaSzlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O – którego częścią jest Muzeum Wodociągów - otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Tourism Trends Awards 2016, zorganizowanym podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. To wyróżnienie przyznawane jest za najbardziej innowacyjne, kreatywne i podążające za trendami oferty turystyczne. Nasz Szlak zwyciężył w kategorii: Nowość na rynku – Nowa propozycja turystyczna, zostawiając daleko z tyłu takie turystyczne perełki, jak Targi Rekonstrukcji Historycznej „Wiec Pomorski” oraz Teatr Szekspirowski – „Szekspir w Gdańsku”.

Bydgoski tematyczny szlak przemysłowy został również nominowany do jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie turystyki światowej – World Travel Awards w kategorii Europejski Wiodący Projekt Rozwoju Turystyki (Europe’s Leading Tourism Development Project), w której znalazły się również takie projekty, jak: greckie Costa Navarino i portugalskie chodniki nad rzeką Paiva - Passadiços do Paiva (Arouca UNESCO Global Geopark).
Najlepsze regionalne produkty turystyczne Europy wybierać można spośród 98 kategorii do 17 lipca br. oddając swój cenny głos poprzez stronę: www.worldtravelawards.com/vote.

Link do konkursu Tourism Trends Awards 2016 : http://trendywturystyce.pl/konkurs-tta-2016/

nagroda Tourism Trends Awards 2016