Europejska Noc Muzeów

W najbliższą sobotę 21 maja zapraszamy na EUROPEJSKĄ NOC MUZEÓW.

MUZEUM WODOCIĄGÓW
HALA POMP ul. Gdańska 242 / w godzinach 17.00 – 01.00

Atrakcją Nocy Muzeów w Lesie Gdańskim będzie:

- stanowisko rurmistrza, „żywa diorama”, prezentacja replik historycznych narzędzi do obróbki drewna i wytwarzania drewnianych rur wodociągowych (stanowisko będzie obsługiwała osoba w stroju historycznym – pierwsze pokazy o godz. 18.).

Zwiedzający będą mogli poznać też ekspozycję stałą, między innymi: hydranty i zdroje uliczne, pompy, replikę średniowiecznego rurmusa – urządzenia przed wiekami usytuowanego koło kościoła farnego, za którego pomocą w XVI wieku dostarczano do Bydgoszczy wodę z Brdy. Bedzie można zajrzeć do modelu piętrowego kanału deszczowego z końca XIX wieku.

MUZEUM WODOCIĄGÓW
WIEŻA CIŚNIEŃ ul. Filarecka 1 / w godzinach 17.00 – 01.00

Dodatkowe atrakcje podczas Nocy Muzeów w Wieży Ciśnień, to:

- o godzinie 17. na spotkanie z legendami i baśniami z Zielonej Wyspy - W krainie wróżek i olbrzymów – połączone z warsztatami plastycznymi,

- o godzinie 19. na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy - Powstanie Wielkanocne 1916-2016,

- o godzinie 20. na spotkanie z legendami i baśniami z Zielonej Wyspy - W krainie wróżek i olbrzymów –  połączone z warsztatami plastycznymi,

- o godzinie 21. na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy - Powstanie Wielkanocne 1916-2016,

Przewidziano nagrody dla uczestników warsztatów.

Będzie można również obejrzeć stałą ekspozycję: średniowieczne, drewniane rury wodociągowe, żetony na wodę, elementy wyposażenia dawnych łazienek i toalet – wanny, zlewy, stare krany; archiwalne zdjęcia i dokumenty.

Z tarasu na wysokości 38 metrów (najwyższy powszechnie dostępny punktu widokowy w mieście) można będzie podziwiać  panoramę Bydgoszczy.