XI Europejskie Spotkania Artystyczne

ESA-plakat 2016 AXI EUROPEJSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE Festiwal Wielu Sztuk BYDGOSZCZ – OSTROMECKO 14-15-16 października 2016 roku 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI, POLACY ZAGRANICĄ AMBASADORAMI KULTURY POLSKIEJ -  inicjator i dyrektor artystyczny prof. dr Barbara Marcinkowska, organizator Fundacja Kalejdoskop Kultury współorganizatorzy Miejskie Centrum Kultury Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Akademia Muzyczna w Bydgoszczy.

PROGRAM DNIA W MUZEUM WODOCIĄGÓW
STARA HALA POMP ulica Gdańska 242

Niedziela 16 października

11.00
Koncert „Młode talenty” uczestników master classes,  doskonalących swoje umiejętności u francuskich pedagogów; profesor Barbary Marcinkowskiej- wiolonczela, Ewy Osińskiej- fortepian, Marii Sartovej- śpiew.
Akompaniament na koncercie: Agata Nowakowska-Gumiela i Tomasz Gumiela, pianiści, wykładowcy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

15.30
Wernisaż akwareli studentów kierunków projektowych, uczestników IV  Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych pn. „Architektura i woda”, z okazji 670-lecia powstania miasta Bydgoszcz z udziałem architekta Ryszarda Rogali. Organizatorem tych warsztatów jest dr hab. Maciej Świtała profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy, prowadzący Pracownię Projektowania Wnętrz na kierunku Architektura Wnętrz w Katedrze Sztuk Wizualnych, a prowadzi je architekt Ryszard Rogala, świetny akwarelista, Prezes Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich,  Wykładowca w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

16.00
dr hab. Anna Bochenek profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego  – artysta malarz, Kierownik Katedry Sztuk wizualnych UTP w Bydgoszczy, wygłosi komentarz do prezentowanego na ekranie obrazu Jana Matejki „Chrzest Polski”(tytuł oryginalny „Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965”).

16.30
Uczniowie z klas teatralnych IX Gimnazjum w Bydgoszczy, pod kierunkiem Ewy Kokoszczyńskiej oraz Elżbiety Biaduń będą prezentować poezję polską „Od Mikołaja Reja do Jana Pawła II” (wybrane wiersze M. Reja, J. Kochanowskiego, I. Krasickiego, A. Mickiewicza, J. Słowackiego, C.K. Norwida, M. Konopnickiej, J.Twardowskiego, Jana Pawła II i innych).

18.00
Recital „Najpiękniejsze przeboje musicali amerykańskich i piosenki
francuskiej” w wykonaniu gwiazdy paryskiego kabaretu „Belle Epoque”
Elżbiety Bocianowskiej – śpiew, przy fortepianie Aldona Krasucka.

koktajl sponsorowany przez Cukiernię Sowa