Wakacyjne atrakcje w Muzeum Wodociągów

włącz .

W czasie zimowych ferii, od 30 stycznia do 10 lutego, od poniedziałku do czwartku w godz. 9 do 14, zapraszamy do Muzeum Wodociągów – Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242 i Wieży Ciśnień przy ul. Filareckiej 1. Wstęp dla dzieci i młodzieży szkolnej wolny.

Wszystkim proponujemy zwiedzanie (także indywidualne) połączone z opowieścią o wodzie, jej ciekawych właściwościach, sposobach pozyskiwania od czasów najdawniejszych, o prawie pięćsetletniej historii bydgoskich wodociągów ilustrowanej filmem i zdjęciami…
Chęć zwiedzania grupowego prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 882 050 656.


Wodne eksperymenty dla najmłodszych
Dodatkowe atrakcje przygotowaliśmy dla maksimum dwudziestoosobowych grup najmłodszych (dzieci do ośmiu lat). Podczas eksperymentów z wodą poznają jej nieznane tajemnice. Dowiedzą się, między innymi, dlaczego jedne rzeczy pływają, a inne toną; że woda jest doskonałym klejem, a pieprz nie lubi mydła…

Na eksperymenty zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9 do 14 do muzeum przy ul. Gdańskiej 242. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia grup (do dwudziestu osób!) pod numerem telefonu 882 050 656.

„Kabaretowy kogel- mogel”
Kolejną atrakcją będzie „Kabaretowy kogel- mogel”, czyli zabawy w teatr na wesoło przygotowane przez Wandę Doman- Rzyską i Eugeniusza Rzyskiego. Zapraszamy na nią w środy 1 i 8 lutego o godzinie 11 do Muzeum przy ulicy Gdańskie 242j.
- Naszym celem jest, aby jak największa liczba dzieci mogła się popisać swoimi zdolnościami aktorskimi, dlatego program składa się ze scenek, skeczy, w których dzieci z widowni mogą przyjść na scenę i zagrać wspólnie z nami, otrzymując konkretne zadania aktorskie. Za wspólną grę na scenie dzieci otrzymują od nas podziękowanie w postaci lizaczków. Całość okraszona jest piosenkami wpadającymi w ucho, więc program przyciąga uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Duża liczba rekwizytów i różnorodność granych przez nas postaci, dodatkowo uatrakcyjnią to spotkanie – mówią autorzy spektaklu.
Przedstawienie potrwa godzinę. W sali są miejsca dla dwustu osób. Połowę z nich na obie imprezy rezerwujemy dla dzieci z opiekunami: rodzicami, babciami, dziadkami… Drugą setkę- dla grup zorganizowanych, których opiekunów prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 882 050 656.
Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy
„Kabaretowy kogel- mogel” - środa 1 i 8 lutego, godz. 11, Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242.