Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów 2017

plakat noc muzeow17W tym roku Muzeum Wodociągów na bezpłatne, nocne zwiedzanie zaprasza w sobotę 20 maja w godz. od 17 do 1 po północy. Proponujemy zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji stałych Hali Pomp i jej otoczenia w Lesie Gdańskim przy ul. Gdańskiej 242 oraz Wieży ciśnień przy ul. Filareckiej 1, gdzie największą atrakcją będzie podziwianie nocnej panoramy miasta z tarasu widokowego na wysokości 38 metrów. Do Lasu Gdańskiego zapraszamy zainteresowanych nowoczesną techniką wodociągową. Nasi fachowcy o godz. 17, 18 i 19 zaprezentuj, między innymi: zgrzewanie rur PE, nawiercanie rur pod ciśnieniem, przebijanie kretem pod budynkiem i przeciąganie rury przyłączeniowej, wóz czyszczący sieć kanalizacyjną, przegląd sieci kamerą, zadymianie sieci, zamrażanie sieci, kurtynę wodną.