Zapraszamy na Dni Otwarte

logo 1Od czwartku 18 do niedzieli 21 maja obchodzimy Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017. Ich celem jest promocja projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, a takim właśnie projektem jest Muzeum Wodociągów. Otwarte zostało w październiku 2012 roku, koszt remontu oraz wyposażenia zabytkowych obiektów w Lesie Gdańskim i wieży ciśnień przy ul. Filareckiej 13 milionów złotych. Wkład własny bydgoskich wodociągów wyniósł 5 mln 742 zł, pozostałe środki pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Z okazji Dni Otwartych zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Hali Pomp i Ścieżki Edukacji Ekologicznej (przy ulicy Gdańskiej 242) oraz Wieży Ciśnień (przy ulicy Filareckiej 1). W czwartek bezpłatne zwiedzanie w obu miejscach proponujemy w godz. 11- 16. W Piątek muzeum jest nieczynne, w sobotę natomiast zapraszamy na Europejska Noc Muzeów, która u nas rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do 1 w nocy. W niedzielę natomiast muzeum w Lesie Gdańskim jest nieczynne, a Wieża ciśnień przy ul. Filareckiej czynna będzie od 13 do 17.

logo slider 01