Przystanek muzyczny w Muzeum Wodociągów

włącz .

b 250 150 16777215 00 images gadanie-300x168Wsiada na rower, zabiera ze sobą małe przenośne cyfrowe pianino i rusza na wielką wyprawę – z Warszawy do Paryża. Po drodze – zawita do rodzinnej Bydgoszczy. Napisał, że… chętnie zagrałby koncert z dedykacją dla bydgoszczan w Muzeum Wodociągów!
Podjęliśmy wyzwanie i zaprosiliśmy Pawła Łapucia – bo o nim mowa - na 30 maja br do naszej Starej Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242 na ten koncert „z trasy”. Rozpocznie się o godzinie 19.30. Jakiej muzyki możemy się spodziewać?
- Najczęściej gram ilustracyjną muzykę fortepianową – pisze Paweł na swojej stroniewww.pianomatyk.pl – Są to głównie kompozycje oparte na improwizacji, bazujące na stopniowaniu emocji oraz harmoniach zdecydowanie bliższych muzyce filmowej niż tradycyjnemu jazzowi. A wśród tych, którzy go muzycznie inspirują wymienia m.in. Leszka Możdżera, Sławka Jaskułke, Trio Esbjorna Svenssona i… Clauda Debussy.
Paweł ma za sobą niezwykłe koncerty m.in. w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach, w Pianosalonie Steinway&Sons w Warszawie, w Muzeum Podlaskim w Białymstotku czy w Pałacu w Ostromecku. Potrafi jednak zagrać również kameralny koncert w domu entuzjastów muzyki. Na zamówienie, prosto z trasy. Za gościnę i… nocleg. Ma za sobą nagranie autorskiego albumu kolekcjonerskiego pn. „Przejrzyste dźwięki”, a obecnie przygotowuje muzyczny materiał na kolejny album.

Ale teraz… żyje swoją nietypową wyprawą z Warszawy do Paryża. Oficjalnie rozpocznie ją koncertem 27 maja w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. I będzie to pierwszy przystanek muzyczny na tej rowerowej trasie, po wyjeździe z Warszawy. Łącznie Paweł Łapuć ze swoim lekkim cyfrowym pianinem i przenośnym wzmacniaczem zamierza pokonać dystans 2000 km w czasie tej wyprawy. Rodzinna Bydgoszcz ma być przystankiem szczególnym. Być może tu właśnie gry Pawła przyjdą posłuchać jego koledzy z dawnych lat…i ich najbliżsi.
Już dziś zatem na ten koncert w Muzeum Wodociągów wszystkich chętnych bydgoszczan zapraszamy. Mamy w nim świetnej klasy koncertowy fortepian, który Pawłowi na to szczególne Muzyczne spotkanie w Bydgoszczy udostępnimy. A potem… będziemy śledzić jego kolejne występy na trasie i przekazywać informacje o najważniejszych wydarzeniach.!

Zapraszamy we wtorek 30 maja o godz. 19.30