Powarsztatowa wystawa prac plastycznych dzieci

W lipcu 2017 roku, tradycyjnie od pierwszego poniedziałku tego miesiąca przez dwa tygodnie dzieci, którym sprawiało przyjemność ćwiczenie szarych komórek, wyobraźni oraz zręczności manualnych brały udział w kolejnych warsztatach plastycznych w Muzeum Wodociągów.

Po raz drugi zajęcia prowadził Andrzej Fedder,  tym razem w wieży.

Każdego dnia dzieci spotykały niespodzianki, szczególnie jeśli chodzi o stosowanie różnych materiałów. Powstawały kompozycje barwne, monochromatyczne, płaskie i przestrzenne. Także tematy i sposoby uzyskiwania zamierzonego celu budziły w dzieciach chęć uczestnictwa i zapał do tworzenia obrazków, a nawet obiektów jak: malowane kamienie zanurzone w wodzie, czy „Ludziki zakręcone w słoikach”. Nie mniej atrakcyjne były przerwy śniadaniowe kiedy ważniejsza od jedzenia była gra w kalambury i chowanego.

Wykonując codziennie po kilka prac mali artyści poznali duże spektrum możliwości kreowania kompozycji, co na pewno przyczyniło się do rozwijania ich wyobraźni i otwartości w przyszłych działaniach i to nie koniecznie plastycznych.

Ostatnim akcentem, jak zawsze było wspólne wykonanie ekspozycji prac i wspólne zdjęcie, do którego w tym roku milusińscy przebrali się w bajkowe stroje.

W tym miejscu składamy także ukłon pani Zdzisławie Domagale za miłe towarzyszenie i za stworzenie wspólnie z prowadzącym Andrzejem Fedderem miłej aury wszystkim dzieciom, które stanowiły sympatyczną grupę  przyjmując, na każdym etapie zajęć, nowych członków.