Ferie w Muzeum Wodociągów

włącz .

W czasie ferii zimowych, od poniedziałku 12 do czwartku 22 lutego, zapraszamy do zwiedzania Muzeum Wodociągów – Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242 i Wieży Ciśnień przy ul. Filareckiej 1.

W Lesie Gdańskim dla najmłodszych (dzieci od pięciu do ośmiu lat) przygotowaliśmy eksperymenty z wodą, które przybliżą nieznane tajemnice wody. Dzieci dowiedzą się, między innymi, dlaczego jedne rzeczy się rozpuszczają w wodzie, a inne nie; że pieprz w niej nie lubi mydła, a woda jest doskonałym klejem i dlaczego nie wypływa przez podziurawione dno butelki…

Zwiedzający indywidualnie będą mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu unikalnych toreb z nadrukiem. Do wykonania nadruku posłużą uczestnikom zajęć pokrywy studzienek kanalizacyjnych eksponowanych w muzeum.


 W Wieży ciśnień zapraszamy do zwiedzania ekspozycji i podziwiania panoramy miasta z tarasu widokowego na wysokości 38 metrów. Miłośnicy sportu w związku z odbywającymi się w Korei zimowymi igrzyskami olimpijskimi wysłuchają (jeśli zechcą) opowieści o historii zimowych zmagań sportowych.

Zapraszamy od poniedziałku do czwartku w dniach od 12 do 15 oraz od 19 do 22 lutego od godz. 9 do 14 do Hali Pomp (w Hali Pomp do 21.02.) i Wieży ciśnień. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci odwiedzin pod numerem telefonu 882 050 656.