RODZINNA MIEJSCOWOŚĆ NA STAREJ FOTOGRAFII

PLAKAT WYSTAWA 002

Wernisaż: 01.02.2019 godz. 18.00

Wystawę będzie można oglądać do: 22.02.2019

Miejsce: GALERIA WIEŻY CIŚNIEŃ - MUZEUM WODOCIĄGÓW W BYDGOSZCZY (ul. Filarecka 1)

Wejście na wernisaż - bezpłatne

MUZEUM WODOCIĄGÓW zaprasza do Galerii Wieży Ciśnień 01.02.2018 roku (PIĄTEK) o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Stanisława Drzewieckiego pt. "MOJA RODZINNA MIEJSCOWOŚĆ NA STAREJ FOTOGRAFII WŁADYSŁAWÓW - RUSSOCICE".

100 lat niepodległej Polski stało się dla mnie inspiracją do tego, by powrócić do moich korzeni. Poznać to, czego nie znałem, przypomnieć to, o czym zapomniałem, potwierdzić to, o czym wiem i czego nie wolno mi zapomnieć. Celem mojego spojrzenia na rodzinną miejscowość było znalezienie tego wszystkiego, co łączy historię z teraźniejszością.

Chciałem ocalić od zapomnienia miniony czas. Uwolnić zdjęcia uwięzione w szufladach, na strychach. Uratować od zniszczenia ostatnie materialne dowody minionych lat. Pozwolić, by te stare zdjęcia przemówiły, opowiadając historię zwykłych ludzi i ich świata, który przeminął.

Zapraszam do podróży w czasie, na opowieść o mojej rodzin­nej miejscowości, o historii miejsca Państwu nieznanego, ale historii uniwersalnej, bo każdy z nas ma jakieś wspomnienia o miejscu swego urodzenia.

Autor wystawy Stanisław Drzewiecki

Wystawę będzie można oglądać do 22 LUTEGO 2019.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wernisażu: