Bydgoszcz jaką lubię - wystawa w Hali Pomp

25 listopada 2016 r. w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej odbył się wernisaż prac pokonkursowych pt. "Bydgoszcz jaką lubię" z okazji 670 lecia miasta, połączony z 30. rocznicą działalności galerii artGallery.

Wystawie twórczości plastycznej towarzyszyły prelekcje i wykłady z różnych dziedzin sztuki i kultury, dotyczące naszego miasta:

-  Prezes Stowarzysznia Klubu Środowisk Twórczych Piotr Trella promował płytę zawierającą piosenki o Bydgoszczy,

- Prof. Andrzej Dyszak z Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego, redaktor naukowy serii wydawniczej "Linguistica Bidgostiana. Series Nova" mówił o gwarze miejskiej Bydgoszczy,

- o pisarzu Jerzym Sulimie-Kamińskim, autorze powieści "Most Królowej Jadwigi" opowiadała córka Elżbieta Kamińska-Zielińska,

- zabudowę miasta przybliżył architekt Juliusz Dowgwiłłowicz-Nowicki,

- a założycielka i prezes Towarzystwa Polsko-Włoskiego w Bydgoszczy Elżbieta Renzetti poruszyła zagadnienia promocji kultury bydgoskiej za granicą.

Projekt współfinansowany z funduszy Urzędu Miasta Bydgoszczy