Dzisiaj – 2 września – uczniowie wyruszyli do szkół po wakacjach. Mamy nadzieję, że te 10 miesięcy nauki szybko minie. Z racji pięknej pogody po szkole zachęcamy do aktywności fizycznej, np. wybierając się na spacer lub przejażdżkę rowerem do Myślęcinka. Pamiętajcie aby po drodze skorzystać z usług Pijalni Wody Bydgoskiej zlokalizowanej w Lesie Gdańskim tuż przy naszym Muzeum (ul. Gdańska 242).

W Pijalni czekają na was 4 smaki zdrowej, zimnej wody:

Kranik nr 1 Woda średniozmineralizowana o stabilnym składzie mineralnym z przewagą wodorowęglanów i wapnia. Jest to woda pierwotnie czysta, która nie wymaga uzdatniania, zawiera unikatowe składniki – lit i stront.

Kranik nr 2 Woda średniozmineralizowana o stabilnym składzie mineralnym z przewagą wodorowęglanów i wapnia. Jest to woda pierwotnie czysta, która nie wymaga uzdatniania, zawiera żelazo dwuwartościowe.

Kranik nr 3 Woda średniozmineralizowana o stabilnym składzie mineralnym z przewagą wodorowęglanów i wapnia. Jest to woda uzdatniona poddana procesom napowietrzania, filtracji i dezynfekcji lampami UV. To ta sama woda, która wypływa z naszych kranów m.in. na Bielawach, Śródmieściu czy Fordonie.

Kranik nr 4 Woda uzdatniona, średniozmineralizowana wzbogacona dodatkowo o chlorek potasu. Zalecana dawka potasu może różnić się w zależności od wieku, płci, poziomu aktywności fizycznej i innych czynników.

Woda w Pijalni wydawana jest bezpłatnie. Możecie otrzymać ją w papierowych kubeczkach lub przekazać swoje butelki i bidony o pojemności do 1l do napełnienia.

Odpowiednie nawodnienie to jeden z filarów dbania o nasze zdrowie!