CZY WIESZ ŻE?

w sklepiku w Wieży Ciśnień i Hali Pomp dostępna jest książka poświęcona naszym zbiorom muzealnym.

Nasze muzeum po ponad 11 latach działalności ma w swojej kolekcji ponad1400 obiektów. Najcenniejsze i najciekawsze z nich zostały zaprezentowane w książce Adama Koseckiego pt. „Zbiory Muzeum Wodociągów”.

W 13 rozdziałach ukazano 150 artefaktów, co pozwoliło chociaż w niewielkim stopniu przybliżyć złożoność i pokazać oryginalność zasobów tej placówki, która pod tym względem wyróżnia się nie tylko w regionie, ale także w skali kraju, a w niektórych kategoriach nawet i Europie.

Prezentacja zbiorów przywraca pamięć o wielu firmach, które na przestrzeni minionych lat produkowały m.in. hydranty, pompy ręczne, włazy kanalizacyjne czy wanny.

Katalog ten pozwala zanurzyć się w interesującą podróż po przemysłowym i technicznym dziedzictwie, które nierzadko jest bagatelizowane z uwagi na fałszywe przekonanie, iż nie kryje się w nim nic wyjątkowego.

Mamy nadzieję, że spodoba Wam się ta książka!