Wczoraj w Bydgoszczy wystartował II FESTIWAL PADEREWSKIEGO. Jego organizatorem jest Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Ignacego Jana Paderewskiego – pianisty, kompozytora i polityka, który w znaczący sposób przyczynił się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Festiwal łączy w sobie koncerty z serią wykładów, które się wzajemnie uzupełniają w przybliżaniu sylwetki tego wybitnego Polaka.

Wzorem ubiegłego roku na jeden dzień festiwal zawita w mury naszej Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242.

We wtorek, 15 października o godz. 17:00 dr Patryk Miziuła z Politechnika Bydgoska wygłosi wykład pt. „Generowanie muzyki przy pomocy sztucznej inteligencji. Stan obecny i niedaleka przyszłość”.

Tego samego wieczoru w Hali Pomp o godz. 18:00 wystąpi z recitalem fortepianowym Jinhyung Park, laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego i Organowego im. M. K. Čiurlionisa.

Warto podkreślić, że partnerem Festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Patronat medialny wydarzenie objęli: Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy, Polskie Radio Pomorza i Kujaw oraz POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, a wsparcia udzieliły firmy: Solbet Sp. z o.o., ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k., Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Woda Bydgoska oraz VauPe sp. z o.o.

Wstęp wolny
*Dla osób niebędących członkami Towarzystwa obowiązują zapisy pod adresem e-mail: paderewskicompetition@gmail.com