
W ogrodzie deszczowym rozpoczął ją podbiał pospolity (Tussilago farfara), który zakwitł w jednym z suchych strumieni. Ta bylina z długimi podziemnymi rozłogami, kwitnie jako jedna z pierwszych na przedwiośniu. Spotkać go możemy między innymi na nadrzecznych żwirowiskach. Pojawienie się, tej może niepozornej rośliny, cieszy nas bardzo, gdyż dowodzi tego, jak wspaniale nasz ogród spełnia swoje funkcje wzorowane na naturze.
Z kolei w naszym „lesie hydrantów” stwierdziliśmy obecność kwitnącej śledziennicy skrętolistnej (Chrysosplenium alternifolium) gatunku charakterystycznego dla źródlisk, torfowisk i wilgotnych lasów. Drobna zielonożółta roślina nie ma efektownych kwiatów. Ciekawe jest to że, jej zapylaniem w odróżnieniu od większości roślin nie zajmują się owady tylko ślimaki.
Na trawnikach wokół muzeum kwitną: stokrotka pospolita (Bellis perennis) i jasnota purpurowa (Lamium purpureum) kusząc nektarem głodne po zimie trzmiele. Łagodne zimy sprawiają, że te rośliny możecie spotkać kwitnące także o tej porze roku.