Hej!!

Po 2 latach wracamy z naszym cyklem „Czy wiesz, że…”

Tak jak przed laty, raz w tygodniu będziemy publikować krótką ciekawostkę poświęconą m.in. hali pomp, wieży ciśnień, „Pałacykowi” i naszej licznej kolekcji eksponatów.

Dzisiaj pragniemy Wam przypomnieć, że jedna z makiet w hali pomp została przygotowana w 2020 r. przez zespół pracowników Uniwersytety Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w oparciu o technologię kolorowego druku 3D.

Widoczny miniaturowy budynek hali pomp „wyszedł” z drukarki na gotowo. Ceglana fasada, biały tynk i jasnoniebieskie szyby w oknach po wydruku nie były już malowane.

Mamy nadzieję, że kolorowy druk 3D w przyszłości stanie się bardzo popularny i każdy z nas będzie mógł sobie wydrukować wszystko bez późniejszej konieczności malowania tego pędzelkiem.

Tymczasem zapraszamy do naszego muzeum na Lesie Gdańskim aby zobaczyć tę nietuzinkową makietę stacji wodociągowej z początku XX w.