Nie wiemy, czy pamiętacie, jednak 2 lata temu podczas konferencji pt. „Bydgoszcz Smart City” na terenie naszego muzeum przy ul. Gdańskiej 242 został zasadzony platan. Roślinę umieszczono w ziemi wykorzystując zbiornik antykompresyjny dla drzew Wavin TreeTank.

Dzięki temu, nawet niewielka ilość deszczu, która wsiąknie w ziemię przy drzewie wystarczy do jej prawidłowego wzrostu. Obecnie przy drzewie znajduje się tablica informacyjna, która przybliża wiadomości na temat tej technologii sadzenia drzewa.

Taki patent stanowi przykład rozwiązań, które można stosować do nasadzeń drzew w wybrukowanych lub zabetonowanych rynkach, skwerach czy deptakach, dlatego zapraszamy do nas abyście mogli zobaczyć to rozwiązanie na żywo