Organizatorzy podsumowali drugą edycję akcji “Do Pracy Jadę Rowerem”. Wzięło w niej udział 66 firm, a jej uczestnicy przejechali 170 tys. km.
Celem akcji było zachęcenie użytkowników aplikacji Aktywne Miasta do korzystania z roweru jako środka transportu w drodze do pracy. Zarówno nasza spółka jak i nasi Pracownicy – w rowerowej zabawie – zajęli bardzo wysokie lokaty.

W tegorocznej edycji “Do Pracy Jadę Rowerem” wzięło udział w sumie 66 firm, a w rywalizacji aktywnie uczestniczyło ponad 550 pracowników tych firm, którzy w aplikacji Aktywne Miasta przejechali 170 000 km. Kilometry kręcili pracownicy prywatnych firm, spółek miejskich, urzędów, szpitali i szkół z obszarów Metropolii Bydgoszcz.

Dzięki tej inicjatywie wiele osób miało szansę odkryć zalety codziennej jazdy na rowerze, wspierając jednocześnie działania na rzecz zrównoważonego transportu i zdrowego stylu życia.

I miejsce dla MWIK

Firmy rywalizowały ze sobą w kategoriach podzielonych z uwagi na liczbę aktywnych pracowników zgłoszonych w aplikacji.
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy w kategorii do 30 uczestników zajęła zaszczytne I miejsce zdobywając tym samym 387,43 pkt. Pracownicy Muzeum Wodociągów również dołożyli niewielką cegiełkę do osiągniętego wyniku.

W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się natomiast Bartosz Pięta z PESA Bydgoszcz który przejechał  3 333 km oraz Wiesław Sypniewski (MWiK Bydgoszcz) – z 2 940 km na koncie.

Dziękujemy za wspólną rywalizację i gratulujemy Wszystkim Zwycięzcom i Uczestnikom.