Galeria Wieży Ciśnień|

Niemal przez cały czerwiec (01.06. – 23.06.2016) w Galerii Wieży Ciśnień prezentowaliśmy malarstwo Małgorzaty Andrzejewskiej. „Himalaya View” to cykl obrazów powstałych w 2015 roku po wyprawie autorki do Nepalu.
Małgorzata Andrzejewska  pochodzi  z  Bydgoszczy. Studiowała w poznańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, na Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Jacka Waltosia w 1986 roku. Swoje prace prezentowała na ponad 40 indywidualnych i licznych wystawach zbiorowych w Polsce, a także w Turcji i Tunezji. Otrzymała wielokrotne stypendia artystyczne: Stypendium Uniwersytetu w Getyndze/Niemcy- 1988; Stypendium Ministra Kultury i Sztuki- 1988 i 1990; Stypendium Miasta Gmund/Austria- 1995; Stypendium Fundacji Międzynarodowej Akademii Sztuki Marmaris/Turcja 2005; Stypendium Otto Niemeyer- Holstein, Luttenort- Usedom/ Niemcy- 2008; Stypendium Marszałka Departamentu Kultury i Sztuki Wielkopolski za autorski projekt :Malarstwo w zamkach i pałacach Wielkopolski”- 2009.

W 2010 roku uzyskała tytuł doktora sztuk plastycznych. Obecnie zatrudniona na stanowisku adiunkt a prowadzi pracownię rysunku w Zakładzie Wzornictwa na UTP w Bydgoszczy.
Swoje zainteresowania realizuje w malarstwie i rysunku. Tematyka prac koncentruje się wokół przestrzeni otwartej, pejzażu. Maluje wielkoformatowe obrazy, łączy je w cykle malarskie: „Piaski”, „Góry”, „Toscana”, „Winnice”, „Hamaki”. W obrazach szuka syntezy pejzażu, ciągle przetwarza je i buduje na nowo, stwarza po części abstrakcyjne wizerunki nowych, własnych światów.

Comments are closed.

Close Search Window