Galeria Wieży Ciśnień|

„Woda…Dar” to tytuł interdyscyplinarnej wystawy zbiorowej, którą mogliśmy oglądać na przełomie października i listopada 2017 r. w Galerii Wieży Ciśnien.

„Woda…dar dla jednych-Boga, dla innych-Natury…dla wszystkich pozostaje niezaprzeczalnym warunkiem życia. Zasługuje zatem, na należny jej szacunek. Właśnie refleksja, może kontemplacja, połączyła uczestników wystawy by podziękować za ten dar, który wciąż istnieje i może poruszyć pokłady naszej wrażliwości. Zachęcamy do chwili wytchnienia od codzienności. Może wpatrując się we wnętrza wyobraźni innych – usłyszymy przekaz tylko dla siebie” – Eleonora Berent-Benedyk, kurator wystawy.

W wystawie udział wzięli: Dariusz Arnold, Eleonora Berent-Benedyk, Czesława Gucz-Brzuszkiewicz, Helena Gniatkiewicz, Halina Górecka, Zbigniew Jastrowski, Hanna Mierzwa, Anna Orzechowska, Anna Osińska, Adam Papke, Zbigniew Papke, Maria Sidor, Bartłomiej Skolimowski, Krystyna Stankiewicz, Maria Szurmiej, Michał Träger, Krzysztof Walczewski, Emilia Waszak.

Wernisaż wzbogacił wykład mgr Sławomira Gacki (Prezesa Zarządu ProBiotics Polska Sp. z o.o., Sekretarza Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych) na temat :”Woda i świat mikroorganizmów”.