Galeria Wieży Ciśnień|

Galeria Wieży Ciśnień po raz kolejny zaprosiła na wystawę prezentowaną w dawnym zbiorniku wodnym. Tym razem prezentowaliśmy twórczość Celiny Drzewieckiej, która maluje dzięki wykorzystaniu nowoczesnej metody Vedic Art. Wernisaż wystawy pt. „Sztuka Nieskończonych Możliwości” odbył się online na naszym kanale YouTube 8 maja o godzinie 18.00.

Vedic Art to malarstwo intuicyjne, sztuka odkrywania swoich możliwości, budzenia uśpionego potencjału, który drzemie w każdym z nas. Idea tej metody polega na samorozwoju dzięki malarstwu, odkrywaniu ekspresji twórczej poprzez przelanie emocji na płótno i poznawanie samych siebie. Uwolnienie się od blokad i ograniczających przekonań otwiera na różnorodne możliwości. Vedic Art jest drogą do samopoznania, podróżą w głąb siebie. Malarstwo nie jest w tej metodzie celem samym w sobie, jest narzędziem pozwalającym wejść w stan kontemplacji i pobudzenie działania obu półkul mózgowych. Dzięki odnalezieniu w sobie artystycznej duszy, poprzez wspomnianą sztukę Celina Drzewiecka maluje obrazy prosto z serca, emocje przelewa intuicyjnie na płótno, widać na nich niczym nieograniczoną ekspresję. Metoda, którą wykorzystuje wpływa na to, że jej obrazy wyróżniają się niepowtarzalnym stylem, są kolorowe i radosne. Każdy z nich oddziałuje na odbiorcę dobrą energią. Poszczególne prace powstawały w inny sposób, a unikalna technika malowania była odkrywana przez artystkę w trakcie procesu tworzenia. Pomimo dopiero rozpoczynającej się kariery malarki, obrazy artystki ozdabiają coraz więcej domów w Polsce i za granicą.

Ekspozycja była dostępna od soboty 8 maja 2021 r. w Galerii Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w godzinach otwarcia Muzeum. Również w sobotę 8 maja 2021 r. o godzinie 18.00 został udostępniony wernisaż wystawy w formie online na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=E9lSUWi3tDQ

Celina Drzewiecka, ur. w Bydgoszczy, ukończyła szkołę malowania według słynnej, opatentowanej, szwedzkiej metody Vedic Art. Jest rekomendowaną nauczycielką Vedic Art i prowadzi Warsztaty Mocy – kursy rozwoju osobistego poprzez malowanie intuicyjne.