Galeria Wieży Ciśnień|

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy. Od soboty 11 listopada do środy 29 listopada 2023 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace uzdolnionego artysty Damiana Kwiatkowskiego, na ekspozycji pt. „OPOWIEŚĆ”.

Prace, które będzie można zobaczyć podczas wystawy, to zbiór portretów malowanych na przełomie ostatnich 3 lat. Okresem, w którym Damian doszedł do wniosku, że to właśnie malowanie postaci jest najbliższe jemu sercu, były długie miesiące, kiedy nie był w stanie wykonywać swojego zawodu. Wolny czas zaowocował pojawieniem się nowej miłości do portretów tworzonych w olejnej technice malarskiej. 

Sam tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Każdy z obrazów przedstawia postać, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Za wszystkimi z namalowanych osób kryje się szczególna i unikatowa historia. Patrząc głęboko w czyjeś oczy, człowiek jest w stanie wiele z nich wyczytać. Wystarczy dobrze się przyjrzeć. 

„Opowieść” jako tytuł wystawy jest idealnym określeniem tego, co Damian Kwiatkowski stara się przekazać, malując obrazy. 

Wernisaż tej wystawy będzie miał miejsce w piątek 10 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Damian Kwiatkowski – na co dzień tatuażysta, w każdej wolnej chwili malarz, mąż i tata. Tak w jednym zdaniu można opisać to, czym zajmuje się Damian. Od czasów nastoletnich systematycznie pracował nad swoimi umiejętnościami. Jako samouk jego droga była długa i pełna niespodziewanych przeszkód. Mimo wszystko wytrwale dążył do doskonalenia swojej realistycznej kreski. 

Comments are closed.

Close Search Window