Otwarcie wystawy malarstwa Marii Podgórskiej-Ritter odbyło się w czerwcu 2013r.

Maria Podgórska-Ritter urodziła się w Toruniu. Jest absolwentką Szkoły Reklamy i Dekoratorstwa w Mińsku Mazowieckim. Studia ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1973 roku w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Jest autorką dwunastu wystaw indywidualnych i uczestniczką kilkudziesięciu wystaw ogólnopolskich i środowiskowych. Otrzymała kilka wyróżnień.
Zajmowała się grafiką użytkową i  projektowaniem przestrzennym. Od 1982 roku poświęciła się tzw. sztuce czystej, zajmuje się malarstwem sztalugowym rysunkiem, a ostatnio również rzeźbą. Od kilkunastu lat tworzy formy przestrzenne – instalacje świetlne.

Od 1983 roku maluje obrazy religijne, które znajdują się głownie w kościołach i zakonach na terenie Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Należy do Grupy Modlitewnej  św. Ojca Pio (od 2000 roku – czyli od początku jej powstania) prowadzonej przez oo. Kapucynów w Bydgoszczy.
W Galerii Wieży Ciśnień pokazała prace malarskie olejne, akrylowe, pastele oraz rysunki.