W miniony weekend w murach naszej hali pomp przy  ul. Gdańskiej spotkali się entuzjaści gier planszowych. To wszystko za sprawą dwudniowego turnieju w grę karcianą Disney Lorcana.

Ta gra to nie lada gratka dla fanów Disneya, którzy lubią karty kolekcjonerskie i strategiczne gry. Walorem tego tytułu jest nie tylko świat Disneya i emocjonująca rywalizacja, ale też opcja wymieniania się kartami z innymi graczami, by poszerzyć swoje kolekcje.

Któż z nas nie zna Simby, Syrenki Arielki, Kaczora Donalda czy Myszki Mickey. Te i wiele innych postaci z bajek wydawcy gry przełożyli do kart, które w pewien sposób „ożywają” w rękach graczy stając się przedmiotem emocjonującej rozgrywki.

Głównym organizatorem wspomnianego  turnieju było Centrum Gier Pegaz z Bydgoszczy. Warto dodać, że w wydarzeniu udział wzięło ponad 120 graczy, którzy przybyli do Bydgoszczy z różnych zakątków naszego kraju. Co ciekawe, pojawił się też entuzjasta Disney Lorcana z USA.

Poza oddawaniem się swojemu hobby gracze mogli zapoznać się z naszymi zbiorami muzealnymi wewnątrz hali pomp oraz na zewnętrznej ścieżce edukacyjnej wokół budynków na Lesie Gdańskim.

Zwycięzcom gratulujemy!

Dodajmy, że w tym miesiącu w hali odbędzie się jeszcze jeden turniej – tym razem w grę Star Wars Unlimited.

Niech moc będzie z Wami!

źródło zdjęć – organizator