W sobotę 16 maja 2015r. po raz kolejny nasze muzeum uczestniczyło w  Europejskiej Nocy Muzeów

W Hali Pomp, przy ul. Gdańskiej zwiedzający mogli wziąć udział w warsztatach sztuki EBRU – liczącej kilkaset lat metody tradycyjnego malarstwa na wodzie. Warsztaty prowadziła AGNIESZKA PAWLAK TELGEREN, która ukończyła kurs malarstwa EBRU w Istambule, pod okiem jednego z najlepszych nauczycieli tureckich. Niewątpliwą atrakcją było przedstawienie  „Hamleta” – lalkowy spektakl według tekstu Williama Szekspira w interpretacji Adama Walnego.

hamlet6 MediumWalny-Teatr wykorzystuje autorską technikę podwodnych marionet, akwaria i japońską lalkę burnaku.
Wieży Ciśnień stała ekspozycja została wzbogacona o nowe bardzo ciekawe eksponaty, m.in.  dziewiętnastowieczną żeliwno-ceramiczną wannę do kąpieli, czy cylindryczny piec kąpielowy. W Galerii Wieży Ciśnień zwiedzający mogli podziwiać prace plastyczne uczestników trzeciej edycji Festiwalu Synteza Sztuk, a dostępny o nietypowej porze taras widokowy na szczycie wieży, dawał możliwość podziwiania nocnej panoramy Bydgoszczy.