Galeria Wieży Ciśnień|

„Spacer po moich miastach” –

Wystawa prac Krzysztofa Kloskowskiego

 Z reguły przygotowuję wystawy tematyczne, tak jest również tym razem. Wystawa „Spacer po moich miastach” to wycieczka po miejscowościach, które są dla mnie bliskie. Zaczyna się od Bytowa – miasta, z którego pochodzę i gdzie dorastałem. Środek podróży to Łeba, do której ćwierć wieku jeżdżę co roku rysować portrety i malować obrazy. W końcu Bydgoszcz, gdzie przeprowadziłem się 25 lat temu, gdy poznałem moją żonę  – opowiada Krzysztof Kloskowski, autor wystawy zatytułowanej „Spacer po moich miastach”, którą obejrzymy w lutym w Wieży Ciśnień Muzeum Wodociągów.

Mieszkam na Szwederowie i wystawa w Wieży Ciśnień była zawsze moim marzeniem – przyznaje Autor. Pewnie więcej niż połowa sąsiadów nie wie, że maluję, teraz będę mógł ich zaprosić na spacer, dzięki któremu będę mógł opowiedzieć trochę o sobie. Mam nadzieję, że nawet osoby, które znają Bytów, Łebę i Bydgoszcz, dadzą się zaskoczyć i na nowo poznać te miasta w mojej interpretacji.

Z zawodu jestem ekonomistą, ale malowanie daje mi większą radość z życia, dlatego przy wsparciu żony oraz córki spełniam swoje artystyczne marzenia. Staram się cały czas rozwijać. Dzięki doskonaleniu swojego warsztatu należę do dwóch ogólnopolskich związków artystycznych – od czterech lat do Związku Artystów Plastyków Rzeczypospolitej Polskiej, a w tym roku zostałem przyjęty do Związku Artystów Plastyków.

Krzysztof Kloskowski maluje na płótnie przeważnie w stylistyce przełomu XIX i XX wieku; nawet współczesny obraz starych zakątków, ulic, miejsc znanych zostaje przeniesiony w inne epoki przez „dodanie” starych samochodów lub postaci w strojach z dawno minionego czasu.

 Swoje prace artysta prezentował w wielu miastach Polski. Bałogóra (2011-2016), Grodzisk Wielkopolski (2014-2016), Złotów (2014) i Piła to miejsca wystaw zbiorowych, natomiast wystawy indywidualne odbyły się w Bytowie (1992), Łebie (2009-2016), Człuchowie (2016), Czarnkowie (2016), Bydgoszczy i Tczewie w 2016.

Na spacer po miastach bliskich Krzysztofowi Kloskowskiemu – Autorowi wystawy, zaprosiliśmy do Galerii Wieży Ciśnień od 17 lutego do 9 marca 2017 r.  

Comments are closed.

Close Search Window