W połowie października 2015 r. GALERIA WIEŻY CIŚNIEŃ MUZEUM WODOCIĄGÓW zaprosiła na otwarcie wystawy pod tytułem WIEŻE w WIEŻY.

Ekspozycja „Wieże w Wieży” to projekty architekta Piotra Brzezińskiego oraz prace koncepcyjne studentów architektury i urbanistyki Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy wykonane pod jego kierunkiem. Projekty dotyczyły adaptacji Wież Ciśnień na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, którym nadano nowe funkcje. Miejsce zaprezentowania wystawy w Galerii Wieży Ciśnień, zaadaptowanej na MUZEUM WODOCIĄGÓW (za co Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy została laureatem  nagrody w kategorii „Obiekty Kultury” w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2012” ) – nie było przypadkowe.

Kuratorami wystawy byli:

dr hab. inż. arch. Robert Barełkowski, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i profesor nadzwyczajny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

oraz dr hab. Anna Bochenek, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.