Galeria Wieży Ciśnień|

 

 Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w dawnym zbiorniku na wodę w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Od wtorku 11 stycznia, w godzinach otwarcia Muzeum (od godz. 11:00) będzie można podziwiać prace bydgoskiej artystki Ewy Widackiej-Matoszko, na ekspozycji pt. „Oksydan. Na miejscu. Na zastaw. Na wynos.”, która jest hybrydowym połączeniem artystycznego kunsztu wielu talentów.

Prezentowane na ekspozycji prace są wynikiem zapisu graficzno- fotograficznego przyglądania się zjawisku codziennego świadomego i nieświadomego wykorzystywania wody. Obserwacji jej w rożnych stanach skupienia i odczytywania jej wiązań przez pryzmat banalności i bezbarwności, jako materii samej w sobie. To połączenie widzenia plastycznego i filozoficznego. Woda występuje tu jako bodziec i dominanta, jako odbicie i idea. To kondensacja realizmu i nierealnych odbić w pracach, gdzie miesza się ze sobą barwa i światło z pytaniem o kierunek eksploatacji tego związku chemicznego. Błękitny i niebłękitny, szczególnie w przestrzeni Wieży Ciśnień nabiera metafizycznej głębi.

 

Ewa Widacka-Matoszko– doświadczony projektant, dekorator wnętrz, artysta, grafik. Osobowość twórcza, wykładowca projektowania wnętrz. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, Wydział Sztuk pięknych  na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada bogate doświadczenie jako projektant wnętrz prywatnych oraz  publicznych. Obecnie zajmuje się m.in projektowaniem wystaw w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma liczne projekty aranżacyjne czy oprawy graficzne do wystaw. Jest pomysłodawcą konkursów  i wystaw pokonkursowych dla dzieci i młodzieży pt. Wymarzone Muzeum oraz Oko na zimę. Jej pasją jest sztuka i design. Była stypendystka Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury w 2017 r. Projektuje wnętrza prywatne, ceramikę, zajmuje się grafiką komputerową i fotografią.

Comments are closed.

Close Search Window