Muzeum|

UWAGA!

WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE!

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE, O KTÓRYM POINFORMUJEMY.

Muzeum Wodociągów zaprasza na kolejne nocne wydarzenie, w którym tym razem udział trzeba wziąć obowiązkowo, bowiem cel jest szczytny – budowa sali komputerowej w kenijskiej szkole podstawowej.

Centrum Gier Pegaz od wielu już lat wspiera działalność lokalnej fundacji mogesieuczyc.pl, która poprzez dostarczanie „wędki” edukacyjnej dzieciom z Kenii dokłada ważną cegiełkę do budowy lepszego dostępu do edukacji. Nocne granie w planszówki po raz kolejny przyczyni się do wsparcia szkoły podstawowej w południowej Kenii. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na  budowę i wyposażenie sali komputerowej na trzydzieści stanowisk. Dla większości uczniów będzie to ich pierwsze spotkanie z komputerem w życiu.

Jak to na Noc Planszówek przystało odbędzie się również turniej grania w karciano-kościaną grę Dice Throne z wyjątkowymi nagrodami od Lucky Duck Games! Podczas Nocy Planszówek zachęcamy też do udziału w aukcji charytatywnej gier planszowych, z której środki zostaną przekazane na wsparcie fundacji. Na cel aukcji można przeznaczyć gry z własnych kolekcji.

Wejściówki – cegiełki można kupić na stronie internetowej www.mogesieuczyc.pl/74nocka/. Liczba miejsc jest ograniczona. Tam również więcej informacji o samej fundacji i podejmowanych przez nią inicjatywach.

Dzięki uczestnikom poprzedniej 68 charytatywnej Nocy Planszówek udało się zebrać
w sumie 4143,11 zł. Za tę kwotę kupiono 27 szkolnych ławek.

Wydarzenie odbędzie się w „Pałacyku” na terenie Muzeum Wodociągów, przy ul. Gdańskiej  242 w Bydgoszczy w sobotę 5 lutego 2022 r., od godziny 17:00.

Comments are closed.

Close Search Window