Galeria Wieży Ciśnień|

Dawny wieżowy zbiornik wodny ponownie wypełni się sztuką. Zapraszamy do Galerii Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 na najnowszą wystawę. Tym razem swoją twórczość zaprezentuje Małgorzata Gill, a będą to przepiękne fotografie, nie z tego świata. Od soboty 8 października, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać te niezwykłe zdjęcia na ekspozycji pt. „Między światami”, a w piątek 7 października zapraszamy na godzinę 18:00 na wernisaż.

Przygoda Małgorzaty Gill z fotografią tak naprawdę zaczęła się od malarstwa, dlatego też prace artystki są odzwierciedleniem jej malarskiego talentu. Od zawsze lubiła malować i tworzyć. Za swoje pierwsze zarobione pieniądze wykupiła prywatne lekcje malarstwa. Poza martwą naturą interesował Małgorzatę Gill szczególnie portret. Zachwycała się pracami znanych malarzy i godzinami studiowała technikę  i sposób przelania emocji na płótno. Malowała portrety na wyjątkowe okazje dla najbliższych i znajomych. Potrzeba estetyki i uwielbienie piękna ukształtowały Małgorzatę Gill jako artystkę wrażliwą.

Prace, które będzie można podziwiać na wystawie to zbiór fotografii, ale śmiało można powiedzieć, że nie są to zwykłe zdjęcia. Fotografia dla Małgorzaty Gill to substytut malarstwa.
W twórczości Małgorzaty nastąpiła długa przerwa, aż do czasu kiedy dorosłe dzieci opuściły rodzinny dom i okazało się, że w życiu pojawiło się miejsce na nowe pasje. To mąż podsunął jej aparat fotograficzny i zachęcał do rozwijania hobby.  Pierwsze próby fotograficzne nie dały pożądanej satysfakcji, wobec czego Małgorzata Gill zaczęła szukać nowego środka wyrazu i takim sposobem wykonane zdjęcia zaczęła poddawać obróbce w programach graficznych. W fotografiach Małgorzaty Gill ważny jest nastrój, który stara się namalować światłem, dąży do uzyskania efektu malarskości, a u widza do wywołania emocji, nostalgicznego uśmiechu i poczucia spokoju. Nie jest jej zamiarem szokować fotografią, ale raczej wprowadzać spokój i zachwyt, dać chwilę zapomnienia we współczesnym, burzliwym świecie, choć na moment pomóc przenieść się do innego świata.

Małgorzata Gill –  to autorka malarskich portretów, stylizacji z rozmachem i efektem wiatru. Od najmłodszych lat przejawiała artystyczne talenty, jednak przygoda z fotografią zaczęła się dopiero po odchowaniu dzieci. Wielokrotnie była uczestnikiem warsztatów fotograficznych, gdzie z ucznia stała się również nauczycielem innych pasjonatów. Sama fotografię traktuje jako pasję, a zawodowo pracuje w służbie zdrowia.