Galeria Wieży Ciśnień|

W sierpniu 2021 r. Galeria Wieży Ciśnień zaprosiła na wystawę, w dawnym zbiorniku na wodę Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Od soboty 7 sierpnia, można było podziwiać prace bydgoskiej fotografki Magdaleny Pankowskiej, które są efektem projektu pt. „Urodziłaś się by być prawdziwa, a nie perfekcyjna” – nawiązującego do Kobiet doświadczonych przez los różnorodnymi chorobami, wypadkami, a mimo to odważnych, silnych i przede wszystkim pięknych…

Zasłyszany cytat, który brzmi: „to, że żyjemy, jest nadrzędną wartością, cała reszta jest tylko dodatkiem” idealnie wpasowuje się w poruszaną tym razem tematykę wystawy. Magdalena Pankowska do swojego fotograficznego projektu zaprosiła Kobiety z całej Polski, które nie bały się pokazać innym za pośrednictwem jej fotograficznej twórczości, że są piękne, silne i wspaniałe, pomimo choroby czy swoich niesprawności. Zaproszenie było otwarte i każdy, kto czuł, że jest na siłach aby zapozować przed aparatem mógł zgłosić chęć swojego udziału. Jak się okazało odzew był ogromny. Chętnych do sesji zgłosiło się wiele Kobiet m. in. po wypadkach losowych, mastektomii, chemioterapii, w każdym wieku, prawdziwych, odważnych i inspirujących. Magdalena Pankowska poprzez prezentowane w Galerii Wieży Ciśnień fotografie pragnie pokazać, że nawet bolesne doświadczenia mogą być czymś pozytywnym, nauką, z której można czerpać dla siebie. Co więcej artystka stara się ukazać za pośrednictwem zdjęć radość z daru, jakim jest życie. Uświadomić inne Kobiety, że czasem jakiś „brak” całkowicie definiuje pełnię. Fotografując właśnie te prawdziwe, odważne, silne i wartościowe Kobiety, stara się zainspirować i zmotywować inne Kobiety do pozytywnego myślenia, akceptacji i wiary w siebie.

Magdalena Pankowska – artystka działająca pod pseudonimem Masme Art to fotografka, blogerka, współzałożycielka Stowarzyszenia Planeta Kobiet. Na co dzień wykonuje szeroki wachlarz fotografii – od portretu przez akt i sesje biznesowe aż po fotografię kulinarną.

Comments are closed.

Close Search Window