W dniu święta „Żołnierzy wyklętych” – 1 marca 2013 r. w Wieży Ciśnień odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej losom  5 Brygady Wileńskiej AK dowodzonej przez Zygmunta Szyndzielarza „Łupaszkę”. Licznie przybyli goście często o siwych głowach, mogli prześledzić działania 5 Brygady na terenach Pomorza w latch 1945-1946, obejrzeć film „Pomorski rajd majora Łupaszki”, wysłuchać współcześnie komponowanych utworów muzycznych poświęconych „Wyklętym”. Zarys sytuacji społeczno-politycznej okresu 1945-1963 przedstawili historycy IPN-u.

Zorganizowana przez bydgoską delegaturę IPN przy współpracy Miejskich Wodociągów w Bydgoszczy, Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego-Grota w Bydgoszczy, Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Bydgoski, KPSW w Bydgoszczy i Komitetu Uczczenia Żołnierzy Wyklętych z Gminy Białe Błota wystawa,  była czynna do 30 marca.