Zapraszamy na XVIII Europejskie Spotkania Artystyczne!

W tym roku tematem Festiwalu jest Bydgoszcz, jej twórcy i artyści.

Piątek 18 października

Festiwal rozpoczyna wystawa fotografii artystycznej znakomitego Woytka Konarzewskiego, urodzonego w Bydgoszczy, a od wielu lat mieszkającego w Paryżu. Znany aktor bydgoski Paweł L. Gilewski będzie recytował poezje poetów bydgoskich – Kazimierza Hoffmana, Roberta Mielhorskiego, Zdzisława Prussa, Marka Kazimierza Siwca. Wystąpi także zespół tańca współczesnego BRAX.

Sobota 19 października

Wspaniała skrzypaczka Magdalena Rezler-Niesiołowska, profesor we Freiburgu, poprowadzi master classes. Przy tej okazji przypominamy Arnolda Rezlera, założyciela pierwszej po wojnie orkiestry radiowej w Bydgoszczy. Dwóch wspaniałych artystów malarzy Anna Bochenek i Grzegorz Pleszyński wystawią swoje obrazy w Bydgoskim Centrum Sztuki. Zespół IKOS wykona śpiewy starocerkiewne.

Niedziela 20 października

Młodzi artyści zaprezentują się na Koncercie Młodych Talentów. Laureaci wielu nagród, młodzi utalentowani muzycy z Tria Ascendum wystąpią w Pałacu w Ostromecku. Festiwal zakończy zespół „Danza Del Fuego” w rytmach flamenco.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!