Galeria Wieży Ciśnień|

Krzysztof Kunca, Ćwiczenie skupienia, płótno, olej

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w dawnym zbiorniku na wodę w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Od soboty  5 lutego do niedzieli 27 lutego, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace bydgoskiego artysty Krzysztofa Kuncy, na ekspozycji pt. Trzy dekady.

Przygotowany wybór płócien Artysty jest swoistym kalejdoskopem postrzegania i odbioru otaczającej go rzeczywistości. Na wystawie zobaczymy zarówno prace z okresu „krakowskiego”, jak i sprzed kilku dekad oraz współczesne, najświeższe obrazy. Przekaz płynący z malarstwa Krzysztofa Kuncy jest żywiołowy i autentyczny. Żywe kolory, wyrazistość przekazu, ukryte znaczenie, sprawiają, że mamy do czynienia z malarzem emocjonalnym, szczerym i autentycznym. Płótno zapisuje jedynie pod wpływem wewnętrznej potrzeby, co stanowi lustrzaną transformację targających nim przemyśleń.  Artysta pewnie operuje pędzlem, tworząc akty, portrety, martwe natury, abstrakcje, krajobrazy, widoki Bydgoszczy i pojedynczych obiektów. Wzorem dawnych mistrzów większość jego realizacji malarskich na płótnie poprzedza rysunek na papierze.

inf. Wojtek Siwiak

Krzysztof Kunca, ur. 1962 w Bydgoszczy; absolwent PLSP w Bydgoszczy (1982). Studia z zakresu malarstwa odbył na ASP w Krakowie, uzyskując w 1991 roku magisterium w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Aktywność artystyczną przejawia przede wszystkim na polu malarstwa i rysunku. Autor licznych wystaw indywidualnych. Artysta niezależny.