W miniony weekend odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Przewodnika Turystycznego.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele niemal wszystkich instytucji kulturalnych, które brały udział w akcji ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem.
Podczas posiedzenia przemawiali przedstawiacie Marszałka Województwa oraz Dyrektor Departamentu Turystyki z Torunia, wręczono odznaczenia dla zasłużonych przewodników w ramach PTTK.
Kluczowym elementem spotkania było podsumowanie tegorocznej akcji Eskapada – Poznaj region z przewodnikiem, w której nasze Muzeum brało czynny udział w kwietniu.
Następnie Dyrektor Departamentu Turystyki wręczał listy gratulacyjne i podziękowania przedstawicielom instytucji, które uczestniczyły w akcji.
Nasz przedstawiciel dr Adam Kosecki odebrał list dla Prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.
Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na zwiedzanie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, następnie przyszedł czas na wystąpienie dra Koseckiego, który zaprezentował wykład na temat działalności naszego Muzeum, po czym nastąpiło zwiedzanie Muzeum Wodociągów.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie, jesteśmy dumni, że mogliśmy brać udział w akcji ESKAPADA, która z roku na rok cieszy się niesłabnącym powodzeniem!
Poniżej załączamy link do artykułu na temat obchodów.