W Galerii Wieży Ciśnień od 25 czerwca prezentowana jest wystawa uzdolnionej artystki, malarki Oli Kucewicz-Wasilewskiej, na ekspozycji pt. „KWIATOSTANY”.

Kwiatostany są malarskim zapisem emocji i obserwacji natury. Większa część obrazów powstała pomiędzy 2021 a 2022 rokiem w Pracowni na Cechowej w Bydgoszczy. Są to zatem dzieła nie pokazywane wcześniej szerszej publiczności. Część kompozycji zrealizowana została w tradycyjnej olejnej technice malarskiej. Pozostałe są wariacją malarską Autorki, która porusza w obrazach tematy takie jak: kwitnięcie, więdnięcie, przeobrażanie, wysychanie, dematerializacja, rozkwitanie, dojrzewanie, rozpad. Wystawę cechuje eksplozja kolorów oraz zabawa przenikania barw w kompozycjach.

Podczas tworzenia dzieł malarskich, Aleksandra Kucewicz-Wasilewska, podjęła współpracę z dr Dorotą Ackermann-Szulgit, właścicielką marki Proaroma, która opracowała kompozycje zapachowe dla poszczególnych prac, dzięki czemu dało się stworzyć syntezę sztuki z doznaniem zmysłowym, by ostatecznie wystawa nabrała sensorycznego wymiaru. Wkraczamy tutaj w tematykę aromatycznych obrazów czy też pachnącego malarstwa.

Kochani wystawa wzbudziła duże zainteresowanie, co nas oczywiście bardzo cieszy.

Wiele osób martwiło się, iż nie zdąży zobaczyć prac na żywo, w związku z tym wydłużyliśmy czas trwania niemal do końca sierpnia (28.08.22 r.).

Jeżeli jeszcze nie widzieliście ekspozycji na żywo, to gorrrrąco zapraszamy do Wieży Ciśnień!